Το πρόγραμμα της Volley Leageu 2015-16

ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ VOLLEYLEAGUE-ΟΠΑΠ 2015-2016

Στις πανέμορφες και φιλόξενες εγκαταστάσεις του Γκολφ στη Γλυφάδα και με… θέα το κύπελλο του πρωταθλήματος που έφεραν στο πάνελ δύο καλλονές έγινε η κλήρωση του προγράμματος στο πρωτάθλημα Volleyleague ΟΠΑΠ 2015-16. Παρουσία των προπονητών, βολεϊμπολιστών, διαιτητών και παραγόντων των δώδεκα ομάδων του νέου πρωταθλήματος έγινε η κλήρωση. Στην πρεμιέρα ξεχωρίζει το ντέρμπι Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός, ενώ τιμήθηκε για την προσφορά του στο βόλεϊ ο Γιώργος Παπάζογλου ο οποίος στα 42 του χρόνια σταμάτησε την ενεργό δράση και πλέον θα είναι Β΄ προπονητής στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

Mήνυμα του Ερνάντο Γκόμεζ

Ο MVP του περσινού πρωταθλήματος Ερνάντο Γκόμεζ που πλέον άφησε τον ΠΑΟΚ και αγωνίστηκε στην τουρκική Προύσα έστειλε χαιρετισμό σε βίντεο όπου ο ίδιος και η οικογένεια του έστειλαν χαιρετισμούς στους Έλληνες φιλάθλους και στους οπαδούς του δικεφάλου, στους πρώην συμπαίκτες του και τόνισε πως το μυαλό και η καρδιά του θα βρίσκεται στην Ελλαδα.

«Κοινός στόχος»

Ο Γενικός Γραμματέας της ΕΟΠΕ Παναγιώτης Σιδέρης είπε: «Εκ μέρους της ΕΟΠΕ και του προέδρου Αχιλλέα Μαυρομάτη εύχομαι να υγεία και το πρωτάθλημα να συμβάλει στην άνοδο του αθλήματος. Η ΕΟΠΕ με την ΕΣΑΠ έχουν καλή συνεργασία και κοινό στόχο. Μέσα από τις δυσκολίες που προκαλεί η οικονομική κρίση προσπαθούμε να κρατήσουμε ψηλά το βόλεϊ και έχουμε κερδίσει πολλές μάχες μέσα σε αυτή τη δύσκολη χρονιά».

TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2015-16
1η Αγωνιστική – 12η Αγωνιστική 24/10/2015
ΓΣ Λαμία – Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Κηφισιάς – Παναχαϊκή
Φοίνικας Σύρου – Ολυμπιακός
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΣ Ηρακλής
Αρης – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.

2η Αγωνιστική – 13η Αγωνιστική

31/10/2015
Αρης – ΓΣ Λαμία
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ
Παμβοχαϊκός – ΑΟ Κηφισιάς
Παναχαϊκή – Φοίνικας Σύρου
Ολυμπιακός – ΑΟ Ορεστιάδας
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – ΓΣ Ηρακλής
3η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική
7/11/2015
ΠΑΟΚ – Αρης
ΑΟ Κηφισιάς – Παναθηναϊκός
Φοίνικας Σύρου – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Ορεστιάδας – Παναχαϊκή
ΓΣ Ηρακλής – Ολυμπιακός
ΓΣ Λαμία – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.
4η Αγωνιστική15η Αγωνιστική
14/11/2015
Αρης – ΑΟ Κηφισιάς
ΓΣ Λαμία – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου
Παμβοχαϊκός – ΑΟ Ορεστιάδας
Παναχαϊκή – ΓΣ Ηρακλής
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Ολυμπιακός
5η Αγωνιστική16η Αγωνιστική
21/11/2015
Φοίνικας Σύρου – Αρης
ΑΟ Κηφισιάς – ΓΣ Λαμία
ΑΟ Ορεστιάδας – Παναθηναϊκός
ΓΣ Ηρακλής – Παμβοχαϊκός
Ολυμπιακός – Παναχαϊκή
ΠΑΟΚ – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.
6η Αγωνιστική / 17η Αγωνιστική
25/11/2015
Αρης – ΑΟ Ορεστιάδας
ΓΣ Λαμία – Φοίνικας Σύρου
ΠΑΟΚ – ΑΟ Κηφισιάς
Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηρακλής
Παμβοχαϊκός – Ολυμπιακός
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παναχαϊκή
7η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική
28/11/2015
ΓΣ Ηρακλής – Αρης
ΑΟ Ορεστιάδας – ΓΣ Λαμία
Φοίνικας Σύρου – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
Παναχαϊκή – Παμβοχαϊκός
ΑΟ Κηφισιάς – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.
8η Αγωνιστική19η Αγωνιστική
5/12/2015
Αρης – Ολυμπιακός
ΓΣ Λαμία – ΓΣ Ηρακλής
ΠΑΟΚ – ΑΟ Ορεστιάδας
ΑΟ Κηφισιάς – Φοίνικας Σύρου
Παναθηναϊκός – Παναχαϊκή
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παμβοχαϊκός
9η Αγωνιστική20η Αγωνιστική
12/12/2015
Παναχαϊκή – Αρης
Ολυμπιακός – ΓΣ Λαμία
ΓΣ Ηρακλής – ΠΑΟΚ
ΑΟ Ορεστιάδας – ΑΟ Κηφισιάς
Παμβοχαϊκός – Παναθηναϊκός
Φοίνικας Σύρου – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.
10η Αγωνιστική21η Αγωνιστική
19/12/2015
Αρης – Παμβοχαϊκός
ΓΣ Λαμία – Παναχαϊκή
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
ΑΟ Κηφισιάς – ΓΣ Ηρακλής
Φοίνικας Σύρου – ΑΟ Ορεστιάδας
ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ. – Παναθηναϊκός
11η Αγωνιστική22η Αγωνιστική
23/12/2015
Παναθηναϊκός – Αρης
Παμβοχαϊκός – ΓΣ Λαμία
Παναχαϊκή – ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός – ΑΟ Κηφισιάς
ΓΣ Ηρακλής – Φοίνικας Σύρου
ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ.


[Πηγή: www.volleyleague.gr]
Pin It

.